Kadra Niepublicznych Żłobków Horyzont:

Marta Ślosorz: współwłaścicielka i dyrektor żłobka w Katowicach. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, mgr pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Już od najmłodszych lat marzyła o pracy z dziećmi. Swoje marzenia rozpoczęła realizować już w latach młodzieńczych, co potwierdza wybór liceum, o profilu socjalnym, a następnie kontynuacja nauki na studiach pedagogicznych. Swoje zamiłowanie oraz doświadczenie w pracy z dziećmi pogłębiała poprzez praktyki w Hospicjum, Domu Dziecka, Świetlicy Środowiskowej, Szkole Podstawowej oraz podczas wyjazdów wakacyjnych, jako wychowawca kolonijny. Od listopada 2010 roku do czerwca 2011 roku była wolontariuszką Stowarzyszenia Wiosna, gdzie pełniła rolę tutora i kolidera. Przez trzy lata była nianią dla małej Asi. Ponadto ukończyła liczne kursy m.in: Kurs na wychowawcę kolonijnego, sposoby radzenia sobie ze stresem w kontakcie z dzieckiem, „Zaburzenia lękowe. Diagnoza i terapia, wybrane zagadnienia”. Prywatnie miłośniczka ciekawej literatury.


Sonia Michalik: współwłaścicielka CRR Horyzont i dyrektor żłobka w Będzinie i Imielinie. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, lic. nauk o rodzinie, magister psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS w Katowicach z ukończonym przygotowaniem pedagogicznym na studiach podyplomowych. Praca psychologiczna z dziećmi i dorosłymi była jej marzeniem od najmłodszych lat. Swoje zamiłowanie oraz doświadczenie w pracy z dziećmi pogłębiała poprzez: staż w Przedszkolu, praktyki w Świetlicy Środowiskowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Agencji Doradztwa Personalnego, gdzie poznawała tajniki HR, pracując w sali zabaw oraz podczas kilkukrotnych wyjazdów wakacyjnych, jako wychowawca kolonijny. Była wolontariuszką Stowarzyszenia Wiosna, gdzie pełniła rolę tutora. Obecnie, rozwijając swoją pasję i zawód, pisze dla Magazynu Psychologicznego Tu i Teraz. Ponadto nadal rozwija swoje umiejętności i wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Ukończyła m.in. kurs na wychowawcę kolonijnego, podstawy pracy z dzieckiem lękowym i zahamowanym, podstawy pracy coachingowej z dzieckiem, sposoby radzenia sobie ze stresem w kontakcie z dzieckiem. Jej pasją jest gotowanie i podróżowanie, uwielbia odkrywać nowe smaki i widoki. Prywatnie mama chrzestna pięcioletniego Kuby i trzyletniego Piotrusia.

Małgorzata Węgrzyn: Absolwentka Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Kard. Augusta Hlonda w Mysłowicach na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne z uzyskanym tytułem magistra. O pracy z dziećmi zaczęła myśleć już w gimnazjum, o czym świadczy wybór liceum o profilu socjalnym a następnie podjęcie nauki na studiach pedagogicznych. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi pogłębiała poprzez: wielogodzinne praktyki akademickie zarówno w Przedszkolu jak i w Szkole Podstawowej, półroczny staż w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi oraz późniejszej pracy w Przedszkolu, gdzie była wychowawczynią grupy 3 latków.  Ma na swoim koncie liczne wyróżnienia za udział w konkursach plastycznych zarówno dla nauczycieli jak  i nauczyciela z dziećmi. Prywatnie mama chrzestna  Oliwiera,  Adriana i  Juleczki.